منو اصلی
نظرسنجی
آیا به نظر شما میزان پرداخت مزایا و پاداش ها به پرسنل بر اساس عملکرد و شایستگی افراد است

بله (8%)

7

خیر (81%)

75

نظری ندارم (4%)

4

تاحدودی (6%)

6


تعداد کل اراء :(93)
تاریخچه و معرفی آزمایشگاه

تاريخچه و معرفی آزمایشگاه

 اداره آزمایشگاه کنترل مواد غذایی و بهداشتی یکی از زیر مجموعه های  معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی  استان کهگیلویه و بویراحمد می باشد .

آزمايشگاه كنترل مواد غذايي استان کهگیلویه و بویر احمد در سال 1363 به منظور كنترل محصولات توليدي واحدهاي تحت پوشش و محصولات سطح عرضه تأسيس شد این اداره عمدتا در زمینه کنترل کیفیت مواد غذایی ،بهداشتی و آرایشی که در واحد های تولیدی استان  تولید می شود و مواد غذایی ،بهداشتی و آرایشی که در سطح استان عرضه می شوند فعالیت دارد . کار کنترل توسط انجام آزمایشات میکروبشناسی ،شیمیایی ،فیزیکی و ارگانو لپتیک صورت می گیرد.

همچنین این اداره در زمینه بازرسی و کنترل کار آزمایشگاه های واحد های تولیدی که مواد غذایی ،بهداشتی و آرایشی تولید می نماید و آزمایشگاه های همکار غیر دولتی و آموزش مسئولین فنی واحد های تولیدی وکار آموزی  دانشجویان ارائه خدمت می نماید.

 و هم اكنون با دارا بودن بخش هاي :

الف - پذیرش

ب ـ شيميايي كه خود متشكل از قسمتهای بسته بندي ،مواد گلوسيدي، رنگ،آشاميدني ‌ ها ، آرايشي و بهداشتي ، لبنيات،خشكبا ر و ادويه جات، روغن ها ، ،مواد پروتئيني و غلات و فرآورده های آردی و آنالیز دستگاهی

ج ـ ميكروب شناسی

درفضايي به مساحت 550 مترمربع و تعداد پرسنل 9 نفر که از این تعداد 8 نفر آن به عنوان کارشناس ارشد و کارشناس دررشته های تحصیلی شیمی , صنايع غذايي , ميكروبيولوژي وعلوم آزمایشگاهی ودارابودن تجهیزات مورد نیاز سطح دو برای تأمین سلامت و امنیت مواد خوراکی ، آشامیدنی ، آرایشی و بهداشتی به فعاليت خود ادامه می دهد .

 

بخش پذیرش

نمونه های نمونه برداری شده توسط کارشناسان اداره نظارت یا شبکه ها و مراکز بهداشت و نیز نمونه های افراد حقیقی پس از ورود به بخش پذیرش و ثبت آنها دردفاتر مربوطه وکدگذاری جهت انجام آزمون وارد بخش های مربوطه شده و پس از اعلام پاسخ توسط کارشناس مربوطه و رویت توسط مدیر آزمایشگاه دربخش پذیرش وارد قسمت تایپ می شودوپس ازتایپ ورویت توسط کارشناس و مدیر آزمایشگاه برگه تایپ شده جهت ارسال به مشتری ازبخش پذیرش به دبیرخانه ارسال می گردد .

علاوه برپذیرش و پاسخ دهی نمونه ها هماهنگی های لازم باارباب رجوع جهت ملاقات های حضوری مدير آزمايشگاه و کارشناسان دراین بخش انجام می گیرد .

تایپ کلیه نامه ها و مطالب آزمایشگاهی ، تهیه و تنظیم فرمهای مربوط به آزمایشگاه، بایگانی نامه های مربوط به آزمایشگاه، تهیه و تنظیم آمار ماهانه نیز دراین بخش انجام می گیرد .

بخش شيميايي

بخش شيميايي متشكل از بخشهاي آرايشي وبهداشتي ،گلوسيدي،لبنيات، بسته بندي،رنگ،روغن ،فرآورده هاي گوشتي ، ادويه و چاشني ،خشكبار،آشاميدنيها مي باشد. نمونه هايي كه در بخش هاي مذكور موردآناليز فيزيكي وشيميايي قرار مي گيرند بشرح زير مي با شند :

بخش آرايشي و بهداشتي ؛ انواع شوينده ها سفيد كننده ها ،پاك كننده ها ، خمير دندان رنگ مو انواع كرم ومواد اوليه آرايشي و بهداشتي .....)

در بخش مواد گلوسيدي ؛انواع تافي،آب نبات ،عسل ،راحت الحلقوم ،قند و شكر،شكلات،انواع شيريني ها وكمپوت ومربا )

در بخش لبنيات ؛ انواع فرآورده هاي لبني شامل ماست ،شير،دوغ،پنير،خامه،بستني و ..

در بخش بسته بندي ؛انواع فيلمهاي پليمري(دوي پك و تترا پك) ظروف پليمري ، ماده اوليه (گرانول و