91
وب دا یاسوج - اخبار > نکات بهداشتی در خصوص امنیت کارشناسان نمونه بردار شبکه های بهداشتی استان
منو اصلی
خدمات الکترونیک
لینک های مفید
نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
اخبار > نکات بهداشتی در خصوص امنیت کارشناسان نمونه بردار شبکه های بهداشتی استان


  چاپ        ارسال به دوست

نکات بهداشتی در خصوص امنیت کارشناسان نمونه بردار شبکه های بهداشتی استان

مدیر ازمایشگاه معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج مواردی را در خصوص امنیت کارشناسان نمونه بردار شبکه های بهداشتی استان و کارشناسان اداره نظارت عنوان کردند.

به گزارش روابط عمومی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی استان؛ امیر پیکر ابراز داشت: همانگونه که استحضار دارید با توجه به شیوع بیماری ویروسی کرونا در کشور و الزام کنترل و پایش فراورده های غذایی، اشامیدنی، آرایشی و بهداشتی مواردی باید را در هنگام نمونه برداری و ارسال نمونه رعایت شود.

وی عنوان کرد: نمونه ای که ارسال می گردد باید با اطلاعات کافی همراه باشد تا مشخص شود به چه منظوری و در چه زمان و مکانی اماده شده است، سطح بیرونی ظرف نمونه باید با ماده گندزدایی مناسب یا پد الکلی 70 درصد ضدعفونی شود.

پیکر تصریح کرد: باید محفظه حاوی نمونه ها جهت جلوگیری از هر گونه آلودگی احتمالی در محفظه دومی قرار گرفته و با توجه به سطح ایمنی و محدودیت دسترسی تا زمان ارسال نمونه نگهداری شود.

مدیر ازمایشگاه معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: تقاضا می شود جهت جلوگیری از انتشار الودگی ویروسی از بکارگیری وسایل نقلیه عمومی جهت هرگونه نمونه برداری از سطح عرضه و یا ارسال به آزمایشگاه اجتناب شود.

وی در پایان خاطر نشان کرد: استفاده از وسایل حفاظت فردی، دستکش و ماسک و رعایت فاصله حداقل دو متر در هنگام تحویل نمونه به کارشناس ازمایشگاه الزامی است.

 


١٢:١٦ - پنج شنبه ٢٥ ارديبهشت ١٣٩٩    /    شماره : ٢٧٨٩٣    /    تعداد نمایش : ١٧٦٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: